Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 19.07.2010 18:47:18
Dobrý den,

děkuji Vám za Vaši odpověď. Prosím Vás, jestli by jste mi ještě nemohli odpovědět na můj dotaz: může se to, že jsem byla na rentgenu projevit na plodu i ve věku jeho 5 nebo 10 let. Prostě chci vědět, že i když se mi narodí zdravé dítě, jestli se to, že jsem byla na rentgenu nemůže projevit na dítěti později (například když bude dítěti 5 nebo 10 let). Děkuji mockrát za odpověď.
(Vložil(a): Ingrid Rummová)
Pokud nedojde k poškození plodu zářením, jaké by se měly projevit následky v pozdějších letech života dítěte? O využívání RTG pojednává náš článek v rubrice Radiační ochrana / Zajímavosti z praxe radiační ochrany/Používání rentgenů - lékařské ozáření.

(Za SÚJB: sujb)