Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 06.10.2010 13:35:09
Na začátku srpna jsem podstoupila interupci z důvodu zamlklého těhotenství a můj stav po tomto zákroku byl v pořádku.Na začátku září(4.9.) se dostavila menstruace...Včera jsem zjistila při kontrole u mé gynekoložky a z těhotenského testu,že jsem opět gravidní.Miminko je chtěné,avšak mám strach,že o něj opět přijdu.Můj šestiletý syn měl totiž zlomený malíček na ruce a dvakrát po dvou dnech(21.9. a 29.9.) jsem s ním absolvovala rentgen ruky bez jakého koliv chránění a navíc jsem mezi tím(22.9.)jsem byla se sebou na rengenu levé kyčle.Mám dotaz...Jaký to může mít vliv na vývoj plodu a jaké je riziko,že mi bude doporučeno těhotenství ukončit.
Děkuji Linda Matyšková
(Vložil(a): Linda Matyšková)
O problematice využívání rtg vdiagnostice a účincích záření zpracovali odborníci SÚJB článek, který naleznete v sekci radiační ochrany - Zajímavosti z praxe radiační ochrany. Podrobnosti týkající se vašeho kokrétního případu je nutné konzultovat s lékařem.
(Za SÚJB: sujb)