Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Re: Re: rtg a ct v těhotenství 01.03.2011 11:08:46
Dobrý den,chtěla bych se zeptat na příspěvek pana Kramára, který mě vyděsil- byla jsem na Ct celého trupu kvůli funkční poruše trávení a musel se opakovat druhý sken s kontrastní látkou- obdržela jsem tedy celkem tři skeny s kontrastem celého trupu- mám se obávat do budoucna? V minulosti už jsem absolvovala Ct ledvin a vylučovací urografii, 2x snímkování ze štítku a rtg při třech zlomeninách a mnohokrát jako doprovod svých dětí - před 15 lety se na ochranné zástěry moc nedalo. Mohly by mě tyto dávky-hlavně ta poslední, nějak ohrozit? Opravdu jsem mohla dostat naposledy dávku 100 mSv? jsem ta nejhorší variace- něco o radioaktivitě vím, ale nejsem odborník a možná se obávám zbytečně.Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Petra)
Přínos diagnostických radiologických postupů vždy převáží případné riziko. Poslední vyšetření CT vás nemohlo ohrozit, přesnou hodnotu dávky by vám mělo sdělit příslušné pracoviště.
Spekulace pana Kramáře nelze považovat za potvrzené.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)