Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 20.03.2011 16:37:11
Dobry den, po precteni Vsech prispevku jsem nenasla odpoved na svuj dotaz, chtela bych se Vas proto zeptat na nasledujici - v ruznych clancich jsem se docetla, ze sedm hodin v letadle se rovna rentgenu hrudniku co se tyce davky zareni. V prubehu jednoho tydne jsem stravila v letadle 1+9 a nasledne 9+1 hodin (let Praha-Frankfurt-Peking a zpet). Znamena to, ze jsem de facto absolvovala 3 rentgeny hrudniku? Pokud ano, jak nebezpecna je tato davka pro dite pokud jsem v dobe letu byla ve 14+2 a 15+0 tt? Mela bych danou vec konzultovat s genetikem? Muzete mi, prosim, jeste napsat, jak je to s letanim v tehotenstvi a kosmickym zarenim - je nebezpecne automaticky, nebo az od urcite davky (urcity pocet hodin v letadle, atd.)?
Predem mockrat dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Jana Livrova)
U letů je důležitá výška a délka letu, na dávku má vliv i sluneční erupce. Létání tedy není nebezpečné automaticky. U vámi popsaného letu je možné, že dávka odpovídala např. 3 rtg snímkům hrudníku, spíše byla menší. Nebyla nebezpečná pro dítě a není nutné (pokud nemáte žádné jiné problémy, kvůli kterým již navštěvujete genetickou poradnu) konzultovat genetika.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)