Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 12.07.2011 08:46:25
Dobrý den,mám na Vás dotaz ohledně rentgenu ruky bez ochranné zástěry zhruba ve druhém až třetím týdnu těhotentství.Pročetla jsem si všechny Vaše odpovědi,kde píšete,že při malých dávkách je poškození zárodku nepravděpodobné a že při velké dávce dojde k samovolnému potratu.Mě by zajímalo při jaké nejmenší dávce už může dojít k poškození.Tedy, je prokázána dávka která plod poškodí tak,že odumře,ale je taky prokázáno jaká nejnižší dávka ho může třeba jen minimálně poškodit? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Okamžité poškození zárodku vzniká při dávkách vyšších než 100 mGy. Pravděpodobnost projevu genetických účinků ionizujícího záření matek, které se podrobily rentgenovým vyšetření, je zanedbatelná a jejich vznik nebyl v lidské populaci dosud prokázán.
(Za SÚJB: sujb)