Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG a těhotenství 11.09.2011 14:57:14
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na nebezpečí RTG zubů v ranné fázi těhotenství.
Na vašem webu jsem našla informaci, že riziko je nejnižší v prvních 3 týdnech těhotenství. Chtěla bych se zeptat, zda je to počítáno ode dne poslední menstruace (jako se těhotenství obvykle počítá u gynekologa), nebo zda jsou tím myšleny první 3 týdny od skutečného oplodnění?
Na kontrole u zubařky mi byl proveden rtg zubů, a to dvakrát, jednou z pravé a jednou z levé strany obličeje. Měla jsem ochrannou zástěru. Bylo to 30. den cyklu a 15. den od oplodnění. Že jsem těhotná jsem zjistila pár dní po návštěvě lékaře. Chci se proto zeptat, zda existuje riziko, že by mohl být ohrožen vývoj plodu? Předem děkuji za odpověď,

PN
(Vložil(a): Petra Nováková)
Provedení rtg zubů s použitím ochranné zástěry riziko poškození plodu vpodstatě vylučuje.
(Za SÚJB: sujb)