Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg zubů v těhotenství 22.09.2011 08:20:59
Dobrý den, jsem 22+4 těhtná a dnes jsem podstoupila rtg zubů, byl to takový malý rtg přístroj přímo v ordinaci, kde se snímky ihned zobrazí na počítači, doktor mi nedal ochrannou zástěru, myslela jsem, že jde pro zástěru, ale on hned zapnul rtg. Jaký toto může mít vliv na miminko? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Zřejmě jste podstoupila zubní rtg vyšetření, tzv. radioviziografii. Dávka při tomto vyšetření je velmi nízká (nízké použité napětí i čas pro digitální zobrazení, proto kerma-dávka na zub cca pouze 1 mSv). Ekvivaletní dávky na plod, který je navíc umístěn v děloze a je tak chráněn děložní svalovinou je opravdu zanedbatelná, nemusíte mít obavy o zdraví miminka.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)