Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 17.10.2011 09:21:20
Dobrý den, pracuji v nemocnici a moje místnost se nachází vedle oddělení JIP, na kterém občas dělají rentgen ležícím pacientům. Místnost je vzdálená cca 3-4 metry od oddělení a je přehrazena pouze dvěma dřevěnýma stěnama a skříněma. Dnes jsem byla v místnosti, když rentgen probíhal. Jsem v 19 tt. Mohlo to mít vliv na plod?Děkuji
(Vložil(a): Petra Alexová)
Přítomnost při rentgenování ve vedlejší místnosti nemůže ohrozit vaše těhotenství, jste vystavena pouze tzv. rozptýlenému záření, ekvivalentní dávka v děloze z tohoto vyšetření je velmi nízká.
Je však pravda, že byste se v těhotenství měla zbytečnému ozařování vyvarovat. Předpokládáme, že jste upozornila vašeho zaměstnavatele, že jste těhotná. Pokud vaše místnost přiléhá k rtg, není nijak odstíněna, pouze dřevěnými přepážkami, doporučuji, abyste kontaktovala dohlížející osobu rtg pracoviště a řídila se jeho/jejím doporučením.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)