Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 30.03.2012 16:24:19
Dobry den,nikde jsem nenasla podobnou otazku.jsem v pocatku tehotenstvi 4-5TT. 5 tydnu pred pocetim byl manzel 2xna rtg zubu a 1x na panoramatickem snimku zubu- bez ochranne zastery na panevni oblasti.mam duvod k obavam,ve smyslu poskozeni spermii a mozne vyvojove vady pri naslednem otehotneni? dekuji Vam za Vas cas a odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Na podobný dotaz jsme již odpovídali v souvislosti událostí v japonské Fukushimě. Není důvod se obát možnosti "vývojové vady". Pokud by spermie byly ozářeny, což lze v případě rtg zubů prakticky vyloučit, došlo by k jejich zániku.
(Za SÚJB: sujb)