Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 01.05.2012 19:23:15
Dobry den. Mam dotaz : pracuji jako sestra u stomatologa. Kazdy den asistuji pri zhotovovani rtg snimku kdy od pristroje stojim zhruba dva metry a na sobe nemam olovenou vestu ani jinou ochranu. Je zde velke nebezbeci pro pripadne otehotneni? Dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Pokud při snímlování udržujete dostup dva metry od rtg přístroje jsou splněny podmínky optimalizace a vy nemusíte mít obavy, že by vaše těhotenství bylo ohroženo.
Ochranná zástěra není nutnou podmínkou další práce, i když přeci jen v případě těhotenství byste ji mohla na zamětnavateli požadovat, protože rozptýlené záření, i když je velmi nízké ještě zeslabí.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)