Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 23.05.2012 09:21:30
Dobrý den,
sice je tu podobných dotazů spousta a předem se tedy za ten svůj omlouvám, ale nedá mi to. Minulý týden 17.5.2012 jsem musela podstoupit rtg zubů. Pan doktor mi dal "vepředu úzkou" ochrannou vestu a ptal se mě, zda nejsem těhotná, ale já to v tu chvíli nevěděla. Jak moc nebezpečné to bylo pro dítě, když poslední MS jsem měla 10.4.2012, tzn. rtg se odehrálo v 5+2 tt?
Za Vaši odpověď předem děkuji
Lenka Tomanová
(Vložil(a): Lenka Tomanová)
Ekvivaletní dávka na plod, který je umístěn v děloze a je tak chráněn děložní svalovinou je opravdu zanedbatelná, nemusíte mít obavy o zdraví miminka.


(Za SÚJB: sujb)