Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 22.07.2012 01:17:38
Dobrý den,jsem pravděpodobně mimoděložně těhotná v dutině břišní(cítím jisté dění, snad i pohyby v oblasti jater a žlučníku).Mohla bych být cca ve 20tém týdnu, na ultrazvuku lékař nic nenašel a aby mi vyvrátil mé "pocity", že těhotná jsem, vypsal mi žádanku na CT se slovy:"Ale počítejte, že dostanete pořádnou dávku záření"!Tak mám teď strach, co se stane, jestliže plod v břiše opravdu mám?Mám toto vyšetření podstoupit nebo požádat znovu o ultrazvuk, je možné, že, když 1.utz nic neukázal, tak další třeba ano,třeba zrovna,když je dítě aktivní a kope?
(Vložil(a): Marie Krutilová)
Indikace k rtg vyšetření je zcela v zodpovědnosti indikujícího lékaře. SÚJB nemůžeme ani zpochybńovat žádanku k vyšetření, ani doporučovat, jaké typy zobrazovacích metod by měly být u pacienta provedeny.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)