Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 26.06.2013 06:42:05
Dobrý den, 8. den po početí jsem absolvovala CT břicha i pánve s kontrastní látkou a to na přístroji CT - BrightSpeed Elite (GE Medical Systems) v nemocnici v Hořovicích. Jsem po odnětí ledviny pro karcinom ledvin a CT bylo nutné. Můj gynekolog mi řekl, že to bude buď všechno nebo nic, buď embryo přežije a to ve zdraví nebo se bude jednat o zmlklé těhotenství. Já doufám, že embryo přežije, protože se s partnerem snažíme o dítě již dlouho. Jaký na to máte názor Vy? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Slova vašeho gynekologa můžeme potvrdit. Při vysokých dávkách (v jednotkách Gy) by oplodněné vajíčko pravděpodobně zaniklo. Při vyšetřeních rtg jsou dávky mnohem nižší (v mili Gy).
(Za SÚJB: sujb)