Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg v těhotenství 02.09.2013 15:33:50
Dobrý den, jsem v 1.trimestru těhotenství. Manžel byl včera odpoledne na zubním ošetření, jehož součástí bylo šest rtg snímků. Poté jel ihned domů, kde jsme spolu samozřejmě v bezprostřední blízkosti, při následném spánku pak s hlavami u sebe apod. Chtěla bych se ujistit, zda není možné, že by ještě nějakou dávku "vyzařovat" a mohl tak nějak negativně ovlivnit plod. Někde jsem četla, že to možné je, a tak se pro jistotu obracím na vás. Za Vaši odpověď předem moc děkuji a přeji hezký den.
(Vložil(a): Martina Hálková)
Nemusíte se obávat, rtg neindukuje zdroj záření v tělě pacienta, tedy manžel po provedených rtg nic nevyzařuje.
(Za SÚJB: sujb)