Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 19.09.2013 22:22:42
Dobrý den, v začátku těhotenství jsem byla hospitalizována se zánětem ledvin, moč. měchýře a střev. Dělali mi rtg ledvin a posleze i CT. byla jsem v cca 1-2 tydnu. Dále jsem užívala nitrožilně a pak oralně antibiotika a aulin proti bolesti. Jaký to může mít vliv na plod? Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): T. D.)
Z hlediska radiační ochrany se nemusíte obávat, vajíčko by buď zaniklo nebo se plod bude dále vyvíjet bez následků.
Co se týká léků, je vhodné se poradit vždy s indikujícím lékařem nebo gynekologem.
(Za SÚJB: sujb)