Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 07.10.2013 09:23:36
Dobrý den, četla jsem všechny vaše příspěvky,ale většinou to je všechno 1 trimestr těhotenství. Tak bych se chtěla zeptat byla jsem se synem na RTG zapěstí zlomil si ruku v té době jsem byla 26 tt bříško sem měla dost velké a nepřehlédnutelné mě vůbec nenapadlo v tom zmatku že bych měla své tehotenství oznámit a nebo tam vůbec nechodit :-( Ale nikdo mi na to nic neřekl ani sestřička.Stála jsem za synem asi tak dva metry a ted mám hrozný strach jestli to nemohlo nějak ovlivnit plod v tomto stadiu těhotenství. Děkuji předem za odpověď
(Vložil(a): Pavlína Nováková)
Ve vašem případě zcela jistě byla velikost vaší dávky při vyšetření syna velmi nízká až zanedbatelná, protože jste stála mimo svazek záření, a riziko poškození plodu je (v případě malé dávky i po celou dobu těhotenství) tedy velmi malé. Nemusíte mít obavy, že by provedené vyšetření mělo za následek vývojovou vadu u vašeho miminka.

(Za SÚJB: sujb)