Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg a ct v těhotenství 03.12.2013 20:33:17
Dobry den, rada bych se zeptala na rentgenovani, kfere se vyuziva pri zavadeni stentu na skiaskopu-skiagrafu. jake jsou davky. Na zavedeni stentu jsem byla v 16. tydnu, pote kvuli zasoleni stentu v 25. tydnu a nyni jdu ve 32. tydnu opet kvuli tomu, ze je stent zasoleny. Bylo mi sdeleno, ze paprsek miri primo na ledvinu, ochranou desku jsem na sobe mela z vetsi casti, aby vykrylo plod. Radiacni paprsky pry byly snizeny na minimum. Je tedy nejake riziko pro plod ? Dekuji
(Vložil(a): Simona S)
Předpokládáme, že účelem vyšetření je stanovení diagnózy a následné léčení zdravotního problému. Pokud tedy lékař potřeboval provedení snímku a ten byl proveden s přihlédnutím k vaší graviditě, jak popisujete, bylo postupováno správně a nemusíte se obávat následků.
(Za SÚJB: sujb)