Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG ve 3.-4. týdnu těhotenství 03.01.2014 17:05:56
Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem ohledně rtg v cca 3.-4. čtvrtém týdnu těhotenství.

Přítelkyně spadla před několika dny ze schodů a proto jsem ji odvezl na chirurgickou kliniku, kde provedli několikeré rtg snímkování - hlava, hlezno, koleno, krční páteř a zejména LS (bederní páteř). Následně si udělala těhotenský test, který ji vyšel pozitivně. Gravidita byla potvrzena následující den i gynekoložkou, která dle tabulek hodnot hCG odhadla, že se jedná o 3.-4. týden těhotenství, při sonografickém vyšetření byl zjištěn plod o velikosti 2mm.

Jaké je možné riziko poškození plodu?

Předem Vám velmi děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Stanislav B.)
Není nutné se obávat následků, v této fázi těhotenství by oplodněné vajíčko buď zaniklo, to v případě ozáření vysokými dávkami, nebo vývoj pokračuje dále bez poškození.
(Za SÚJB: sujb)