Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg a ct v těhotenství 16.02.2014 22:57:29
Dobrý den.Prosím o radu jsem ve 33.tt a minulý týden jsem byla jako doprovod 3 letého syna na rentgenu. Do rentgenové místnosti jsem vůbec nešla, čekala jsem na syna na jediné chodbě společné pro celé radiologického oddělení této nemocnice. Znervózňuje mě však fakt, že jsme na rentgen syna čekali na této chodbě cca 20-30 minut a neměla jsem na sobě žádnou ochrannou zástěru nebo jinou podobnou pomůcku. Na tomto radiologickém oddělení se dělá jedno rtg nebo CT vyšetření za druhým, toto oddělení má cca 6 místností na tato vyšetření, tak se bojím, jestli jsem neohrozila zdraví očekávanéh dítěte. Četla jsem, že na rtg záření je nejméně citlivý zárodek v jeho počátku vývoje, tak se bojím o zdraví miminka (vzhledem k tomu, že jsem na tomto vyšetření byla se synem na přelomu 32. a 33.tt).Podstatnou část doby, po kterou jsme čekali na rentgen, jsem se snažila nestát vždy přímo u dveří, kde se prováděl rtg či CT (snažila jsem se být od těchto dveří vzdálená cca 2 metry), ale bohužel po celou dobu našeho čekání na vyšetření to nešlo, takže jsem několikrát musela projít či chvílemi stát přímo vedle dveří, kde se prováděl rtg či CT. Slyšela jsem, že samotné zdi zachtí nějaké rtg záření, ale že prý jakési rozptýlené záření se může dostat i mimo vyšetřovací místnost, takže se obávám o zdraví dítěte (zvlášť kvůli absenci ochranné pomůcky). Zneklidňuje mě také skutečnost, že po těchto vyšetřeních zůstávají dveře vyšetřoven otevřené, tak jestli nějaké rtg záření nemůže uniknout těmito dveřmi ven. Moc děkuji za Vaši radu a snad i uklidnění.
(Vložil(a): Nikol)
Na totožný dotaz jsme již odpovídali 30. ledna 2014. Obavy nejsou na místě. Ve vyšetřovně po skončení rtg žádné záření není.
(Za SÚJB: sujb)