Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG v těhotenství 26.02.2014 08:56:01
Dobrý den, chtěla bych vás velmi požádat o výpočet, eventuelně zhodnocení rizika provedení RTG přesně na konci 2.týdne těhotenství (uváděno dle ultrazvuku- početí 10.1.,RTG 23.1.2014). O těhotenství jsem neměla ponětí,na oddělení jsem nebyla tázána, ani zástěra mi nebyla nabídnuta, proto se samozřejmě eventuelních komplikací obávám. RTG pracoviště mi poskytlo vyjádření, které bych si dovolila tlumočit.
Snímkována přístrojem MP 15, Snímek C páteře + LS páteře.
Expoziční hodnoty C páteř:
PROJ.AP: 25 mAs 63kv, BOČNÁ: 25MaS 63kv (formát kazety 18x24)
LS páteř:
PROJ.AP: 40 mAs 77kv, BOČNÁ: 64 mAs 85kv (formát kazety 30x40)
Pevně věřím, že z výše uvedených hodnot bude možné sílu záření vypočítat.
Velice děkuji za ochotu a odpověď
S přáním hezkého dne
Gábina Peroutková

(Vložil(a): Gabriela Peroutková)
V této fázi těhotenství platí pravidlo "všechno nebo nic". Tedy že oplodněné vajíčko buď zanikne, to v případě velmi vysokých dávek, kterých ovšem běžné rtg nedosahuje, nebo vývoj pokračuje beze změn.
(Za SÚJB: sujb)