Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Splnenie podmienok ceskej legislativy 10.11.2006 13:30:42
Dakujem za odpoved, pre upresnenie mam niekolko otazok.
1. Sme drzitelom povolenia na drzanie a pouzivanie gammamtov /mobilny defektoskop/ v SR. Je taketo opravnenie platne aj v CR (vydane Uradom jadroveho dozoru SR)?
2. Osoba so zvlastnou odbornou sposobilostou je u nas stanovena (u nas tzv. Odborny zastupca - v nasom pripade konatel spolocnosti). Doklad o ustanoveni takejto osobe vydany v SR je akceptovany SUJB pre uzemie CR alebo musi byt vydany ceskym uradom?
3. Vydanie povolenia je mozne aj pre subjekt / pravnicka osoba / so sidlom mimo uzemia CR /za predpokladu splnenia podmienok/?
Zjednodusene, akceptuje SUJB ekvivalentne doklady vydane v SR uradmi pre tuto cinnost alebo je potrebne vydavat vsetky doklady potrebne pre cinnost od znovu?
(Vložil(a): Aleš Mišura)
1. Vaše povolení vydané slovenským dozorným orgánem platí pouze na území Slovenské republiky. 2. V případě zajištění soustavného dohledu osobou se zvláštní odbornou způsobilostí je možné požádat o uznání této kvalifikace získané na Slovensku Českou republikou. Formulář a požadavky žádosti jsou vyvěšeny na stránkách Úřadu. 3. Ano, žadatel musí splnit veškeré i formální požadavky na obsah žádosti.Firma provozující činnosti se zdroji ionizujícího záření na území České republiky musí splnit požadavky české legislativy, tj. musí získat povolení k nakládání podle českých předpisů.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)