Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Preprava a skladovani UN2915 29.04.2011 09:42:06
Dobry den, nikde nemohu nalezt za jakych podminek a co vse je treba k preprave radiaktivni latky UN2915 Latka Radioaktivni, Radioaktivni zasilka typu A. Znaceni vozidel a skoleni je mi jasne, nicmene je treba povoleni SUJB ci Ministerstva dopravy atp? Dekuji za pomocM
(Vložil(a): Jan Stingl)
Pokud jde o povolení SÚJB, je nutno podle § 9 odst. 1 písm. m) zákona č. 18/1997 Sb., atomový zákon a následně podle § 7 písm. b) vyhlášky 317/2002 Sb., žádat o povolení přepravy radioaktivní látky jiné než zvláštní formy a jiné než štěpné nebo vyjmuté štěpné od aktivity 3000 A2 nebo 1000 TBq, podle toho, která aktivita je nižší. Ministerstvo dopravy v třídě 7 radioaktivní látky žádná povolení pochopitelně nevydává.
Podrobnosti můžete také najít v bezpečnostním návodu BN-JB-1.13 ?Přeprava radioaktivních látek? v části dokumenty a publikace.
(Za SÚJB: úsek jaderné bezpečnosti)