Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 17.07.2014 13:10:11
Dekuji mnohokrat za rychlou odpoved. Dospely se samozrejme do rentg. zarizeni nedivaji, ale vysvetlit to 10mes. diteti opravdu nejde. Proto jsem myslela, ze dostane nejakou pasku na oci, ale nic takoveho. Jsem asi prehnane uzkostliva, ale nyni mam strach o jeho zrak. Bylo potreba udelat rentgen cele lebky, to mate pravdu. Jeste se zeptam. A dela se to tak u kojencu bezne, ze se jim ocicka pri rentgenovani nezakryvaji? Vim, ze je to kazdem oddeleni, ale jaka je praxe, prosim? A obecne, muze rentgenove zareni poskodit zrak? Dekuji mnohokrat za odpovedi.
(Vložil(a): jana novotna)
Zavřená víčka nemohou nijak zeslabit rentgenové záření. A navíc znovu opakujeme, že rentgenové záření při vyšetření lebky malého dítěte nemůže poškodit zrak.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)