Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg dítětě 15.10.2014 13:03:56
Dobrý den, poté, co syn mírně kulhal a bolelo jej lýtko při běhu, tak nám ortoped napsal rtg. Myslela jsem, že jde o jeden snímek a se synem jsem nešla ani dovnitř, ale byla s malou dcerou. Pak jsem bohužel zjistila, že šlo o snímky 4. 1x kyčle-pánev, 1x pánev Lowenstein (nevím o co jde), a 2x bérec. Vše bylo v pořádku. Lékař nám vůbec nic dopředu neřekl, a po rtg nám řekl pouze, že to musel udělat?! Prosím napište mi, co je rtg Lowenstein. A jaké riziko si syn ponese do budoucna, když dle rtg pracoviště obdržel dávku 67,9mikroGy/m2 (sdělili po telefonu). Děkuji.
(Vložil(a): Bohdana Nováková)
Dobrý den, není v kompetenci SÚJB zpochybňovat počet a projekce rtg snímků provedených při lékařském ozáření. Za proces zdůvodnění a aplikaci záření nese odpovědnost zdravotnický pracovník - lékař. Mohu vás ale uklidnit, celková dávká v hodnotě 67,9mikroGy.m2 je velmi nízká, tedy riziko je zanedbatelné.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)