Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 24.08.2016 23:58:02
Dobrý deň, dcéra ako troj mesačná absolvovala rontgen hrudníka, keďže obvodná lekárka si myslela, že má niečo so srdcom.Dcere nič nie je, je úplne zdravá. Som veľmi vystrašená, že tak malé bábätko bolo rontgenovanim zbytočne. Mám strach, či oziarenie u tak malého dievčatka nemôže vyvolať leukemiu. Andrea Jankovičová
(Vložil(a): Andrea Jankovicova)
Dobrý den,

velmi nízká dávka z rtg vyšetření hrudníku nemůže vyvolat leukémii, ani jiné nádorové onemocnění.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)