Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a nebezpečí většího množství snímků 24.11.2016 22:38:01
V nemocnici mi dělali rentgen páteře. Dvakrát mě ozařovali vestoje zepředu a dvakrát z boku. Udivilo mě již tehdy, proč se dělalo najednou tolik snímků. Bojím se, zda 4 rentgeny už nebyly nebezpečné, když navíc byly ozářené i všechny další orgány. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Iva Z.)
Dobrý den,

rentgen páteře se vždy děla v několika projekcích, v různých polohách. Diagnostické skiagrafické ozařování i při více snímcích není nebezpečné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)