Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 04.08.2017 14:50:10
Dobrý den,moje 3letá dcera byla na rtg palce u ruky, dělali jí 2 snímky a nedali jí žádnou ochranu.Chci se zeptat,jak velkou dávku záření obdržela a jestli nemohly být při rozptylu zasaženy pohlavní orgány.Mám velký strach, aby v budoucnu neměla problémy.Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka z rtg palce u ruky je velmi nízká, rozptýlené, resp. neužitečné záření je zanedbatelné. Nemůže negativně působit na pohlavní orgány.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)