Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 25.03.2018 21:42:04
Dobrý den, mám na Vás prosbu,dcera 22 měsíců, 12,5kg podstoupila během 4 měsíců 5x rtg břicha a hrudníku(dohromady 6 snímků) z důvodu úrazu i podezření na pozření cizího předmětu. Prosinec 2 snímky,únor 1 snímek, březen 3 snímky.můžete mi prosím říct jakou celkovou dávku záření ze všech rtg mohla dostat a jak moc škodlivé to pro ní je?? hrozí jí do budoucna nějaké vážné onemocnění?Mám o svou dceru velký strach a nemůžu se zbavit strachu že mi umře jako mladá na následky ozáření. Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

provést odhad bez znalosti expozičních parametrů je obtížné. Jedná se ale "pouze" o ozáření v rámci radiodiagnostiky. V takových případech je velikost ozáření v jednotkách, maximálně v desítkách mSv. To nejsou dávky, které by mohly způsobit onemocnění z následků ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)