Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 04.11.2020 21:37:33
Dobry den, syn byl rentgenovan panoramatickym snimkem zubu OPG v 8-mi letech. Bylo mi receno, ze od 8-mi let se to uz "muze". Docetla jsem se, ze detem by se nemely preventivne rentgenovat zuby. Kolik vlastne dostane zareni za takovyto snimek? Je to opravdu pro deti bezpecne? pokud mi ho zubarka bude chtit kazde 2 roky rentgenovat.....Dekuji mnohokrat za odpoved. Jeste podotknu ze rentgen byl bez zastery a limce, je nejake riziko?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

OPG snímek zobrazí postavení všech jednotlivých zubů v ústní dutině. Jeho přínos pro dětského pacienta je jednoznačný. Dávka, kterou obdrží, i opakovaně je malá (v mikroSv) a je bezpečná. Při OPG se ochranný límec nepoužívá. Četnost snímkování je na zubním lékařce, věřím, že preventivně snímkovat bude jen když to bude pro vývoj zubů vašeho dítěte zdůvodněné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)