Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG - 2leté dítě 03.12.2020 22:51:20
Dobrý den. Včera jsme byli s dvouletým synem na chirurgii (špatně došlápl na chodidlo). Nejdříve nás poslali na RTG, tam nám bylo řečeno, že děti do 3 let věku nerentgenují, že to musí posoudit lékař, jestli je RTG nutný. Poslali nás zpět na chirurgii, kde doktor nohu synovi pouze prohmatal a na základě tohoto dostal syn na nožku sádru. Kontrola za týden, RTG možná. Zajímalo by mě, proč nemůžou být takhle malé děti rentgenovány (šlo o RTG kotníku a hlezna), zda hrozí u takto malých dětí nějaké riziko? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

postup, který popisujete je správný. Neznamená, že by se děti do 3 nemohly snímkovat, ale znamená, že každý jednotlivý případ musí posoudit lékař, jestli je RTG nutný (dle terminologie Atomového zákona odůvodněný). Proto Vás poslali zpět na chirurgii, kde doktor nohu synovi prohmatal a usoudil, že není třeba rtg k tomu, rozhodl a i bez rtg dal synovi sádru.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)