Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 28.10.2021 18:22:06
Dobrý den,

dovoluji si Vás kontaktovat z toho důvodu, že jsme s měsíční dcerou absolvovaly rentgen, kde podstoupila rtg předloktí. Chtěla jsem se zeptat, zda je v pořádku, že neměla ochrannou vestu, kterou jsem dostala já? A také jsem se chtěla zeptat, zda byl tento zákrok bezpečný? Píši, protože jsem četla, že by ochranná vesta měla být při rentgenu nasazena a také proto, že jsem slyšela, že rentgen způsobuje u dětí rakovinu či leukémii. Bojím se, protože neměla ani tu vestu a také, protože jí začátkem září byl skutečně pouze měsíc a byla malinká.

Moc děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rtg předloktí je pro měsíční dcerku bezpečné vyšetření. Není nutné, aby měla při výkonu ochrannou vestu.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)