Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 25.11.2022 03:43:36
Dobry den. Mam prosim dotaz. Nase ctyrleta dcera byla behem poslednich 15 mesicu 5krat na rentgen plic, protoze mela opakovany zapal plic. Pri prvnim rentgenu ve stoje ji dali kolem boku takovy asi ochranny pas. Ale ted pri poslednim rentgenu, kdyz jsem pripomela sestricce aby dceri dala ten ochranny pas. Tak sestricka rekla, ze s tim to je nekdy 3krat skodlivejsi nez bez toho. Prosim o vysvetleni, jestli ten ochranny pas, co mela dcera phi rentgenu kolem boku, nejak mohl v necem dceri poskodit?? To bych si hodne vycitala. Dekuji moc
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

použití osobních ochranných prostředků a pomůcek pacientů podstupujících lékařské ozáření při rtg vyšetření řeší legislativa SÚJB jen velmi obecně ve smyslu: "použijí se v rozsahu odpovídajícímu charakteru vyšetření." Rozhodnutí o jejich použití/nepoužití i výběr ochranné pomůcky pro konkrétní vyšetření a danou projekci je zcela v rukou aplikujícího odborníka. Proto se prosím s žádostí o vysvětlení obraťte na pracoviště, kde vyšetření bylo provedeno.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)