Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 21.11.2015 17:44:46
Dobrý den, jak působí rentgen na uvařené potraviny při každodenním rentgenování a jak působí na zdraví člověka při každodenním požívání těchto potravin?

Děkuji za odpověd.
(Vložil(a): Mirek)
Dobrý den,

rentgenování předmětů, tedy ani potravin, nezpůsobuje jejich radioaktivitu. Požívání rentgenovým zářením kontrolovaných potravin tedy není zdraví škodlivé.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)