Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 12.07.2016 15:13:05
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem od naší členské firmy, která provozuje silniční nákladní dopravu. Při přepravách do Srbska dochází na maďarsko srbských hranicích k rentgenování nákladního vozidla i s řidičem. Řidič tímto rámem projíždí dvakrát týdně a není mu umožněno vystoupit z vozidla. Je to dle Vašeho názoru v pořádku, příp. je možná nějaká obrana? Není to již situace, která ohrožuje zdraví řidiče?

Děkuji za odpověď
Jiří Hurník
ČESMAD BOHEMIA
(Vložil(a): Jiří Hurník)
Dobrý den,

stabilní rtg rámy na našich hranicích nejsou.
Nevím jaká pravidla radiační ochrany pro tento typ "nelékařského" ozařování platí v zahraničí.
Mohu Vás ale uklidnit, že dávka je opravdu velmi nízká (jednotky mikroSv na jeden sken).
Není to situace, která ohrožuje zdraví řidiče.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)