Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 22.05.2017 13:14:42
Dobrý den,ráda bych se informovala na škodlivost letištní kontroly pro plod.Byla jsem v 20. až 23. týdnu těhotenství, když jsem prošla asi 5 letištními kontrolami přes "detektor".Mohlo,prosím, záření negativně ovlivnit plod?Dcera je kojenec a má problémy s ledvinami,přičemž příčina není známa.Chci zjistit,zda by to mohlo mít souvislost.Velmi děkuji.
(Vložil(a): Dagmar Kubíčková)
Dobrý den, k letištním kontrolám osob se v ČR nepoužívají rentgenová zařízení. Rtg detektory se používají na kontrolu zavazadel.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)