Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 28.06.2022 14:03:53
Dobry den,

zistila som, ze v priebehu 4. tyzdna tehotenstva som niekolkokrat presla scannermi v USA (na letisti ale aj na inych miestach - ruzne pamatky, muzea). Neviem presne o ake typy scannerov sa jednalo. Dalej som absolvovala jeden let - 2 hodiny a druhy let 10+2 hodiny. Obavam sa ci scannery alebo ozareni z dlouheho letu nemohlo ublizit zarodku. Dakujem.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

let, ani scannery nemohly ublížit zárodku. Bezpečnostní scannery v muzeích nevyužívají zdrojů ionizující záření. Nemůžeme ale zaručit, že na některém z amerických letišť v USA je „rtg scanner“ používán. Pokud ano, musí být označen znakem „radiačního nebezpečí a musí být vznesen dotaz na možnost případného těhotenství a dává se přednost osobní prohlídce. Ale i pokud byste prošla tímto rtg scannerem platí věta výše uvedená.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)