Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Ozáření bezpečnostním rentgenem 24.08.2022 08:00:30
Dobrý den,
Pracuji s bezpečnostním rentgenem zavazadel.Chci se zeptat jestli je škodlivé nějak hodně když jsem několikrát za chodu zařízení dal ruku do rentgen pro vytažení zaseklého zavazadla.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Nemusíte mít obavy, tato zařízení pracují s velmi nízkými dávkami, ozáření ruky je v jednotlivých případech zanedbatelné, žádné nebezpečí Vám nehrozí. Nicméně neměla by se taková událost stávat často. Opakované ozáření by se považovalo za zbytečné, nezdůvodněné.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)