Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 24.08.2022 13:44:46
Dobrý den,
Pracuji ve věznici a obsluhuju rentgenové zařízení HI SCAN 6040I občas se lidem sekne nějaké zavazadlo vevnitř a při provozu pro něj sáhnu dovnitř rukou, není to často. Chci se zeptat je zde riziko nebo tento přístroj nevydává tak vysoké dávky záření.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

rentgenové zařízení HI SCAN 6040I pracuje s velmi nízkými dávkami, ozáření ruky je v jednotlivých případech zanedbatelné. Nicméně neměla by se taková událost stávat často. Opakované ozáření by se považovalo za zbytečné, nezdůvodněné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)