Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Stínění operačního sálu 15.07.2013 11:24:14
Dobrý den,
jak se dá orientačně stanovit stínění RTG pracoviště (sál 6x6m) s přístrojem siemens ARCADIS AVANTIC (výkon rentgenky v rozsahu 40 kV to 125 kV) Pb plechem (tloušťka plechu) ?
děkuji předem za odpověď
(Vložil(a): Věra Vavřínová)
Jednoznačně odpovědět nelze. Obraťte se na svého fyzika (pokud již přístroj máte) nebo firmu, která přístroj bude dodávat (případně měřit přejímací zkoušku). Primární je ale vždy fyzik na pracovišti, který by měl potřebné stínění "vypočítat" dle plánovaného provozu na pracovišti.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)