Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 28.02.2015 21:35:53
Dobrý den, pracuji jako sestra v zubní ordinaci a myslím, že jsem těhotná (plánované,ale stále nepotvrzené). Držím ovladač za dveřmi a spouštím rtg planmeca romexis. Je to za normální stěnou cca 1,5m od křesla. Mám to říct lékaři, aby si to spouštěl sám a chodit se schovávat někam dál? Bojím se. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Tereza Motalková)
Dobrý den, určitě oznamte těhotenství svému zaměstnavateli (zřejmě "lékaři"). Ten je povinen zajistit, aby další Vaše ozáření nepřesáhlo hodnotu 1 mSv. Záleží na počtu snímků, které provádíte, ale vzhledem k tomu, že jste stíněna dveřmi při ovládání zubního rtg a jste ve vzdálenosti 1,5 m nepředpokládám, že by byla tato hodnota dosahována.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)