Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 13.09.2017 11:08:46
Dobrý den,
jsem v 7tt a vyskytla jsem se u c-ramene,na kterém probíhala kontrola. Stála jsem cca 1-1,5m od zářiče a bez vesty.Je rozdil v rozptylu rtg paprsku,pokud se testuje stroj a rentgenuje se pacient?Je zde riziko,že se mohl nějaký paprsek dostat k plodu?Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anna K.)
Dobrý den,

pokud se C-rameno testovalo, nemohlo dojít k ohrožení plodu ionizujícím zářením.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)