Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 20.06.2018 07:51:36
Dobrý den, jsem v 9 tt a pracuji na RTG, CT a MMG, mohou být těhotné ženy na všem během těhotenství i dále a sloužit 24 hodin? A nemáme zde dozimetry. Děkuji
(Vložil(a): Lucie)
Dobrý den,

SÚJB řeší jen ochranu nenarozeného dítěte před ionizujícím zářením, neřeší, zda je možné sloužit 24 hodin.
Pokud je zajištěna ochrana dle § 64/3 AZ , tedy podmínky práce jsou takové, že efektivní dávka pro plod nepřekročí 1 mSv, může těhotná se všemi zdroji, které uvádíte, pracovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)