Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření 12.11.2019 09:30:10
Dobrý den, měla bych prosbu, pracuji jako praktický lékař a jedné firmě, která zaměstnává radiační pracovníky sk. A dělám závodního lékaře. Nyní dva z nich oznámili, že budou nadále radiační pracovníci sk. B. Bohužel nikde se mi nedaří získat náplň prohlídek, náběry a hodnoty ozáření, které by se jich týkalo.
Děkuji moc
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

radiační pracovníci kategorie B jsou, dle § 61 odst. 5 zákona č. 263/2016 Sb., pracemi kategorie první. Protože práce radiačního pracovníka kategorie B již není práce riziková, náplň prohlídky není podle přílohy č. 2 vyhlášky č. 79/2013 Sb. Náplní je "jen" základní vyšetření, jak stanoví § 7 odst. 1 uvedené vyhlášky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)