Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 29.06.2021 12:53:02
Dobrý den, dnes jsem jela s tatínkem na vyšetření PET/CT, kde dostal radioaktivní látku. Poté nám bylo sděleno, že vzhledem k mému těhotenství tam nesmím být a poté ani nesmím být s taťkou alespoň 24 hodin. Taťka ale bydlí momentálně u nás (samozřejmě na dva dny opustím byt). Ale zajímá mě, jestli mohlo plod poškodit to, že jsem byla v čekárně asi 5 minut. A zda je nutné nějak vyvětrat byt či vyprat věci než s ním přijdu do kontaktu. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

plod nemohl být poškozen Vaším 5 minutovým pobytem v čekárně. Dodržujte pokyny pracoviště, které tatínkovi PET/CT provádělo. Především dodržujte dobu, po kterou má být kontaktu zabráněno.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)