Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Pracovníci se zdroji ionizujícího záření a gravidita 21.09.2022 12:38:44
Dobrý den, pracuji na operačním sále jako instrumentářka.. Převážně ortopedie, traumatologie, kde používáme RTG C rameno (momentálně nejnovější verze). Při operaci se chrání olověnou vestou a nákrčníkem. Jsem těhotná cca 2tt...zatim nechci zaměstnavateli oznamovat, že jsem těhotná. Chci se zeptat zdali něco hrozí plodu v tak raném začátku a s používáním ochranných prostředků. Popřípadě zdali se dá pokračovat v práci i nadále... Děkuji za odpověď
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

Legislativa má stanoveno, že lze v těhotenství pokračovat v práci, nicméně podmínky práce musí být upraveny tak, že jakmile je těhotenství oznámeno, dávka na plod nesmí překročit 1mSv.
Bez znalosti alespoň odhadu "vaší osobní dávky" nemůžeme jednoznačně odpovědět, zda plod je dostatečně ochráněn. Může tomu tak být, ale nemusí.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)