Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Gravidita a ozáření techneciem 14.11.2012 12:24:20
Dobrý den, jaké je riziko poškození na zač. těhotenství/ cca 3-4. týden těh/ - vezla jsem pacientku na perf. scinti plic , poté jsem s ní čekala v jedné místnosti na RZP a dále asi 20 minut trávila uvnitč RZP , děkuji moc za odpověď. Petra
(Vložil(a): Petra)
Důsledky ozáření v tomto období se řídí pravidlem "vše nebo nic". Ozářená zygota nebo základ blastocyty buď zanikne (to platí jen u velmi vysokých dávek záření, kdy bylo zničeno velké množství buněk, resp. všechny buňky) nebo vývoj pokračuje (došlo ke zničení nebo ztrátě ojedinělé buňky, která je bez problémů nahrazena) bez dalších následků.
(Za SÚJB: sujb)