Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: poziadavky na minimalne rozmery 11.02.2019 17:44:48
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, či sú nejaké legislatívne požiadavky na minimálne rozmery, a síce miestnosť pre OPG-panoramatický rontgen, a tiež pre samostatnú zubnú ambulanciu vybavenú intraorálnym rtg prístrojom. Ďakujem
(Vložil(a): JB)
Dobrý den,

požadavky na velikost místností s OPG rentgenovým zařízením nejsou v AZ a prováděcích právních předpisech uvedeny. Nicméně velikost místností, jejich materiál stěn a dveří, postavení obsluhy, počty prováděných snímků se řeší v rámci testu měření nebo odhadu rozptýleného záření prováděné při přejímací zkoušce. Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte některého z těchto držitelů povolení:

https://www.sujb.cz/aplikace/radon/?table=tab_

a požádejte o radu při umístění RTG v závislosti na uspořádání pracoviště a místností sousedících, umístění pracovníků a dalších osob při snímkování na pracovišti a v okolí, o materiálu a tloušťkách stěn, o frekvenci snímkování atd.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)