Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 02.12.2020 09:45:21
Dobrý den, mám ZOZ jako dohlížející osoba z roku 2014. Vím, že musím znova na zkoušku podle nového zákona. Dotaz ale zní, musím před ní absolvovat opět ten 20h (3-denní) kurz nebo stačí jen ten 6 hod opakovací kurz?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

omlouváme se v předchozí odpovědi byla chyba - správně platí následující odpověď:

"pokud jste před ZOZ jako dohlížející osoba v r. 2014 absolvovala kurz odborné přípravy, tento Vám platí a musíte "jen" znovu na zkoušku ZOZ.
Pokud jste ale kurz neabsolvovala, protože ze starého AZ nebyla tato povinnost dána, pokud dohlížející osoba hodlala provádět souastavný dohled na pracovišti, které nemělo vymezeno kontrolované pásmo, musíte před zkouškou ZOZ absolvovat odbornou přípravu (20 hod. kurz), jinak k ní nebudete připuštěna."
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)