Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Zkoušky odborné způsobilosti (ZOZ) 30.09.2021 16:30:20
Dobrý den. Nemohu nikde najít konkrétní požadavky na vzdělání pro činnost v oblasti přírodních zdrojů (měření radonu). Mám VŠ biologie, splňoval bych požadavek a mohl bych se tedy přihlásit do kurzu a složit zkoušku? Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

požadavky naleznete v § 7 vyhlášky č. 409/2016 Sb. (dále V409) - viz:

www.sujb.cz/fileadmin/sujb/docs/legislativa/vyhlasky/409_2016.pdf

Není zcela jasné, zda "oblastí přírodních zdrojů (měření radonu)" máte na mysli činnost na povolení podle § 9 odst. 2 písm. h) bod 5 a 6 (to pak stačí střední vzdělání s maturitní zkouškou = § 7 písm. h) V409), nebo povolení podle § 9 odst. 2 písm. h) bod 2 a 7 (pak je typ VŠ uveden v § 7 písm. f) V409).
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)