Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k ochranným pomůckám 14.09.2014 00:12:04
Dobry den, byla jsem s dcerou (15mes) na rtg.v nemocnici. Ja dostala vestu. Ona nic. Rentgenovali ji rucicku. Ja ji musela drzet, drzet i tu rucicku. Hlavu jsem se ji snazila co nejvice odklonit. A sebe take. Presto mam strach, ze byla ozarena vice a i ja. A take nam nikdo nerekl, ze bychom si mely sundat nausnice, retizky...V te rychlosti jsem si akorat stihla sundat retizek a prstynek. Ale nausnice nam zustali. Jak moc to vadi a co se muze stat? Dekuji.
(Vložil(a): Jitka V.)
Dobry den, použité expoziční parametry pro zhotovení rtg snímku ruky jsou velmi nízké, záření nemohlo ohrozit zdraví vaší malé dcerky.
Sundávat náušnice nebylo nutné. Vy jste navíc měla ochrannou zástěru s ekvivalentem olova, která odražené záření ještě pohltila, takže nemusíte mít obavy ani o svoje zdraví.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)